Przejdź do treści

CERTYFIKAT ENERGETYCZNY 24

Gdzie uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej?

Świadectwa charakterystyki energetycznej (Energy Performance Certificate) są ważnym aspektem branży nieruchomości oraz istotnym elementem charakteryzującym określoną nieruchomość w Polsce w Polsce, zwłaszcza w 2023 roku, ponieważ są one obowiązkowe dla wszystkich sprzedawanych nieruchomości od stycznia 2023 roku lub wynajmowanych od kwietnie 2023. Uzyskanie Świadectwa może wydawać się trudnym zadaniem, ale w rzeczywistości jest to prosty proces głównie dzięki naszej stronie www.certyfikat-energetyczny24.pl . W tym wpisie na wyjaśnimy, gdzie można uzyskać Świadectwo w Polsce.

Pierwszym krokiem do uzyskania Świadectwa jest zatrudnienie wykwalifikowanego specjalisty bądź uprawnionego podmiotu do przeprowadzenia wstępnego audytu energetycznego budynku np. na podstawie formularza. Uprawniona osoba bądź firma zatrudniająca uprawnionych audytorów musi być certyfikowana przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii w Polsce i musi postępować zgodnie z wytycznymi określonymi przez Unię Europejską.

Po znalezieniu wykwalifikowanego audytora energetycznego przeprowadzi on audyt energetyczny budynku i sporządzi ocenę energetyczną. Na podstawie tej oceny wystawi Świadectwo Energetyczne, która zawierać będzie ocenę charakterystyki energetycznej, a także możliwe zalecenia dotyczące poprawy efektywności energetycznej budynku.

Dokument można również uzyskać za pośrednictwem urzędów samorządowych odpowiedzialnych za efektywność energetyczną jednak często wiąże się to z bardzo długim czasem oczekiwania nawet do kilku miesięcy. Świadectwo energetyczne można również uzyskać za pośrednictwem kilku prywatnych firm m.in. naszej, które oferują usługi wykonania Świadectw Charakterystyki Energetycznej Budynków w Polsce. Należy pamiętać, że okres ważności dokumentu wynosi 10 lat, po upływie których należy uzyskać nowe Świadectwo. Ponadto, jeśli w budynku przeprowadzane są poważne remonty lub zmiany, należy również uzyskać nowy Certyfikat.

Certyfikat energetyczny 24

Ostatnio zamówiło u nas:

46 osób

Masz pytania?